پراپ تریدینگ چیست؟ معرفی بهترین شرکت های پراپ تریدینگ + مزایا و معایب
 1. خانه
 2. مقالات
 3. پراپ تریدینگ چیست؟ معرفی بهترین شرکت های پراپ تریدینگ + مزایا و معایب
مقالات

پراپ تریدینگ چیست؟ معرفی بهترین شرکت های پراپ تریدینگ + مزایا و معایب

فهرست عناوین این مطلب مزایای پراپ تریدینگعدم ریسک سرمایه شخصیترید اصولی و با مدیریت سرمایهاحساس نیاز به آموزش و رشد معامله گراعتبار بالاترحساب فاند فارکس چیست؟مزایا و معایب حساب فاندمزایا:معایب:قوانین و شرایط معاملاتی در شرکت های پراپ تریدینگثبت نام پراپ تریدینگ چگونه است ؟پرداخت ورودی و شرکت در آزمون اولیهتایید…

فهرست عناوین این مطلب

از گذشته تاکنون پراپ تریدینگ به عنوان یک روش سرمایه گذاری محبوب در کشورهای آمریکایی و اروپایی شناخته شده و کاربرد دارد با این حال این مفهوم به تازگی وارد دنیای تریدرها و معامله گران جامعه ایرانی شده است.
باتوجه به تورم داخلی ایران و کاهش ارزش ریال در مقابل دلار ، یکی از چالش های اصلی معامله گران ایرانی، میزان بالانس حساب معاملاتی آنها میباشد.
درصورتی که تصمیم به افزایش درآمد دلاری خود از ترید دارید و ترید اصولی و حفظ مدیریت سرمایه اولویت اصلی شما میباشد، یکی از راه حل های این نیاز، افزایش بالانس حساب معاملاتی شما هست.
ممکن است باتوجه به شرایط مالی فعلی شما، افزایش چند برابری دلاری حساب معاملاتی برای شما مقدور نباشد یا حتی ممکن است بنا به مدیریت ریسک و برنامه ریزی مالی شخصیتان، تصمیمی به افزایش رقم حساب معاملاتی از سرمایه شخصی نداشته باشید.
راه حل کم ریسک پیش‌روی شما دریافت سرمایه از شرکت های پراپ یا همان پراپ تریدینگ است.
البته با رعایت اصول لازم که در این مقاله و ویدیو زیر آن را کامل توضیح خواهیم داد.

پراپ تریدینگ به طور خلاصه به این معنا است که یک شرکت سرمایه گذاری بخشی از سرمایه خود را در اختیار شما قرار میدهد تا شما بتوانید با استفاده از آن در بازار فارکس و یا ارزهای دیجیتال به سرمایه گذاری و ترید بپردازید.

در پراپ تریدینگ یا گرفتن حساب فاند از شرکت های پراپ، درصورت قبولی شما در آزمون اولیه این شرکت ها، سرمایه قابل توجهی دراختیار شما قرار خواهد گرفت و مشکل کمبود سرمایه در حساب معاملاتی برای شما حل خواهد شد.
بسیاری از دانشجویان دوره ولوم تریدینگ اردرفلو میرجلیلی فیوچرمارکت توانسته اند بعد از پایان آموزش، با موفقیت مرحله آزمون حساب های فاند را به پایان برسانند و سرمایه قابل توجهی از این محل برای ترید در اختیار داشته باشند.
در این مقاله قصد داریم به تمامی سؤالات شما در مورد پراپ تریدینگ پاسخ داده و توضیح دهیم چگونه میتوانید با رعایت اصول مدیریت سرمایه و ترید اصولی در بازار فارکس از این روش سرمایه لازم برای ترید را در اختیار بگیرید و درآمد دلاری خود را افزایش دهید.

 

پراپ تریدینگ چیست؟

پراپ تریدینگ یک مدل ارزیابی و تخصیص سرمایه به معامله گرانی که میتوانند با مدیریت سرمایه، حساب معاملاتی خود را در بازار فارکس رشد دهند میباشد.
شرکت های پراپ علاوه بر تقسیم سود با معامله گران سودده، از محل هزینه آزمون ارزیابی تریدرها نیز درآمد دارند.
به نوعی محل درآمد اصلی شرکت های پراپ از هزینه آزمونی هست که معامله گران زیادی که تمایل به دریافت این سرمایه ها دارند میپردازند.
بنابر آمار اعلامی یکی از شرکت های پراپ معتبر، بیش از 85% افراد متقاضی دریافت سرمایه، توانایی پاس کردن چلنچ های یک مرحله ای یا دو مرحله ای حساب فاند را نداشته اند.
این نکته ی بسیار مهمی هست که بعنوان یک معامله گر حرفه ای که به دنبال دریافت حساب فاند هستید باید به آن توجه داشته باشید.
پیشنیاز اصلی حضور در چلنچ های پراپ تریدینگ، آموزش درست و سیستم مدیریت سرمایه اصولی و قوی میباشد؛ وگرنه جز هزینه آزمون که به شما تحمیل میشود، برای شما آورده دیگری نخواهد داشت.

مزایای پراپ تریدینگ

بدون شک پراپ تریدینگ مزایای زیادی برای تریدرها به دنبال خواهد داشت از همین رو این شیوه در طول سالیان اخیر به محبوبیت بالایی دست پیدا کرده .است به برخی از مهمترین مزایای Prop Trading برای تریدرها در ادامه اشاره خواهیم کرد:

عدم ریسک سرمایه شخصی

یکی از مزایای اصلی برای تریدرها این است که میتوانند بدون آنکه میزان زیادی از سرمایه شخصی خود را در بازار مالی درگیر کنند، به حساب های معاملاتی با بالانس بالا دسترسی داشته باشند.
ازطرفی نحوه تقسیم سود شرکت های پراپ نیز به گونه ای است که در اغلب این شرکت ها، بخش قابل توجهی از سود ( بین 70% تا 85%) به معامله گر تخصیص داده میشود.

 

ترید اصولی و با مدیریت سرمایه

معامله گران مبتدی ممکن است بخاطر غلبه هیجانات یا آموزش غلط، از مسیر مدیریت ریسک و سرمایه اصولی و در بازار فارکس خارج شوند.
یکی از مزیت های حساب پراپ این است که به علت محدودیت هایی که از جهت افت سرمایه (drawdown) بر روی حساب ها اعلام میشود، درصورت که فرد متقاضی میخواهد آزمون را پاس کند و حساب را از دست ندهد، مجبور است اصول مدیریت سرمایه را رعایت کند.
درصورتی که این اجبار روی حساب معاملاتی شخصی او وجود ندارد و این چارچوب و قوانین، باعث دیسیپلین و ترید اصولی معامله گران میشود.

 

احساس نیاز به آموزش و رشد معامله گر

تریدری که میخواهد چلنچ ها و آزمون های شرکت پراپ را پاس کند و برای سودآوری مستمر این حساب معاملاتی را در اختیار داشته باشد، میبایست اصول مدیریت سرمایه را رعایت کند و یک تکنیک معاملاتی قوی داشته باشد.
این الزام برای معامله گران مبتدی و افرادی که قمارگونه در بازارهای مالی مانند فارکس و کریپتو حضور داشته اند، یک فرصت خوب برای یادگیری ترید حرفه ای و اصولی میباشد.

پراپ تریدینگ

اعتبار بالاتر

یک حساب معاملاتی با بالانس چند ده هزار دلار و گواهی های پاس کردن چلنچ و برداشت سود، یک رزومه و اعتبار بالا برای یک تریدر میباشد.

حساب فاند فارکس چیست؟

حساب فاند فارکس (Forex Fund Account) یک نوع حساب مالی است که توسط یک مدیر سرمایه‌گذاری یا یک شرکت مدیریت سرمایه به منظور مدیریت سرمایه و تجارت در بازار ارزهای خارجی (فارکس) ایجاد می‌شود. این نوع حساب به عنوان یک ابزار برای افراد یا سرمایه‌گذارانی که می‌خواهند در بازار فارکس سرمایه‌گذاری کنند، عمل می‌کند. مدیر سرمایه مسئول انتخاب و مدیریت تراکنش‌ها، اجرای معاملات و تصمیم‌گیری‌های سرمایه‌گذاری است.

 

انواع حساب‌های فاند می‌توانند به شکلهای مختلفی و با شرایط مختلف ایجاد شوند. برخی از انواع حساب‌های فاند عبارتند از:

 

 • حساب مدیریتی (Managed Account):

در این نوع حساب، یک مدیر سرمایه یا شرکت مدیریت سرمایه مسئول مدیریت تمامی تراکنش‌ها و تصمیم‌گیری‌های سرمایه‌گذاری است. سرمایه‌گذار معمولاً به مدیر سرمایه کارمزدی می‌پردازد.

 

 • حساب پولی (Pooled Account):

در این نوع حساب، سرمایه‌گذاران مختلف به صورت مشترک در یک حساب مشترک سرمایه‌گذاری می‌کنند. سود و زیان به نسبت سرمایه‌گذاری هر فرد تقسیم می‌شود.

 

 • حساب PAMM (Percent Allocation Management Module)

این یک سیستم مدیریتی است که به مدیران سرمایه اجازه می‌دهد سرمایه‌گذاری خود را در یک حساب مشترک مدیریت کنند و سود و زیان به نسبت مشخصی به سرمایه‌گذاران توزیع می‌شود.

 

 • حساب معاملاتی خودکار (Algorithmic Trading Account):

در این نوع حساب، تراکنش‌ها توسط الگوریتم‌های خودکار انجام می‌شوند. سرمایه‌گذار ممکن است یک الگوریتم خودکار خاص را برای انجام معاملات استفاده کند یا از سیستم‌های معاملاتی موجود خریداری کند.

 

 • حساب مدیریتی اشتراکی (Copy Trading Account):

در این نوع حساب، سرمایه‌گذاران می‌توانند معاملات مدیر سرمایه حرفه‌ای را کپی کنند. این امکان به سرمایه‌گذاران تازه‌کار کمک می‌کند تا از تجربیات مدیران حرفه‌ای بهره‌برداری کنند.

مهمترین نکته در انتخاب نوع حساب فاند این است که سرمایه‌گذار باید با شرایط و ریسک‌های هر نوع حساب آشنا باشد و تصمیم‌گیری‌های مناسبی در مورد سرمایه‌گذاری خود بگیرد. همچنین، اهمیت دارد که مدیر سرمایه یا شرکت مدیریت سرمایه مورد اعتماد و حرفه‌ای باشند.

مزایا و معایب حساب فاند

حساب فاند فارکس دارای مزایا و معایبی است که باید در نظر گرفته شوند قبل از اقدام به ایجاد یا سرمایه‌گذاری در آن. در زیر به برخی از مزایا و معایب حساب فاند فارکس اشاره می‌شود:

مزایا:

 1. حرفه‌ای ترین مدیریت سرمایه:

انتخاب یک مدیر سرمایه حرفه‌ای می‌تواند به سرمایه‌گذاران تازه‌وارد به بازار فارکس کمک کند. مدیران سرمایه با تجربه می‌توانند به بهبود عملکرد سرمایه شما کمک کنند.

 

 1. تنوع در معاملات:

با حساب فاند، سرمایه‌گذاران می‌توانند به تنوع در معاملات و استفاده از استراتژی‌های مختلف دسترسی داشته باشند. این تنوع می‌تواند به کاهش ریسک سرمایه کمک کند.

 

 1. عدم نیاز به تجربه فارکس

برای سرمایه‌گذاران تازه‌وارد، حساب فاند به آن‌ها اجازه می‌دهد تا بدون داشتن تجربه در بازار فارکس نیز سرمایه‌گذاری کنند و از تجربه مدیر سرمایه بهره‌برداری کنند.

معایب:

 

 1. هزینه‌های مدیریت:

مدیران سرمایه معمولاً کارمزدی از سود سرمایه‌گذاران دریافت می‌کنند. این کارمزد می‌تواند معاملات سرمایه‌گذار را تاثیر دهد و باید مورد توجه قرار گیرد.

 

 1. عدم کنترل کامل

در حساب فاند، سرمایه‌گذار کنترل کمتری بر روی تصمیم‌گیری‌های سرمایه‌گذاری دارد و مدیر سرمایه تصمیم‌گیری‌های اصلی را می‌پذیرد. این ممکن است برخی از سرمایه‌گذاران را ناراحت کند.

 

 1. ریسک مدیریتی

عملکرد حساب فاند به مدیریت سرمایه و تجارت مدیر سرمایه بستگی دارد. اگر مدیر سرمایه تجارت ناموفقی داشته باشد، سرمایه‌گذاران ممکن است سود نکسب کنند یا حتی زیان ببینند.

 

 1. همراهی با ریسک بازار

بازار فارکس با ریسکهای خاص خود شناخته می‌شود و حتی مدیران سرمایه ماهر نیز نمی‌توانند از ریسک‌های بازار پرهیز کاملی داشته باشند. بنابراین، سرمایه‌گذاران همچنان با ریسک‌های بازار مواجه می‌شوند.

 

 1. کارمزد‌های اضافی

علاوه بر کارمزد مدیر سرمایه، هزینه‌های دیگری نیز ممکن است برای حساب فاند شما وجود داشته باشد، از جمله کارمزد‌های بانکی، کارمزد‌های تراکنش و…

باید توجه داشت که مزایا و معایب حساب فاند ممکن است بسته به شرایط خاص هر حساب و تجربه سرمایه‌گذار متفاوت باشد. قبل از انتخاب یک حساب فاند، مهم است که با دقت شرایط و کارمزد‌ها را مطالعه کرده و به دقت با مدیر سرمایه یا شرکت مدیریت سرمایه مورد نظر خود آشنا شوید.

قوانین و شرایط معاملاتی در شرکت های پراپ تریدینگ

آنچه که در مورد شرکت‌ های پراپ تریدینگ مهم به نظر می رسد، این است که هر کدام از آنها دارای قوانین مخصوص به خود و کاملا متمایز از همدیگر هستند. با این حال، یک وجه مشترک بین آنها وجود دارد؛ اینکه سایت‌های پراپ تریدینگ بر اساس میزان رعایت مدیریت ریسک و سرمایه، شما را مورد بررسی قرار می دهند.

با توجه به اینکه هدف شرکت‌ های پراپ تریدینگ کسب سود بیشتر است، در نتیجه تمام تلاش خود را به کار می بندد تا اسباب موفقیت تریدر ها از پلتفرم ‌های معاملاتی مناسب تا تحلیل و اخبارهای دست اول را  در اختیارشان قرار ‌دهند.

جالب است بدانید که این شرکت ‌ها از طریق نرم افزارهای مخصوص و با اجرای الگوریتم‌های خاصی همواره شما را زیر نظر می گیرند و بر آنچه انجام می دهید واقف هستند.

یک نکته مهم دیگر در مورد پراپ تریدینگ این است که سطح ضرر و زیان شما در ماه بیشتر از یک مقدار مشخص نخواهد بود. دقت داشته باشید که به محض اینکه شرکت تشخیص دهد که مدیریت ریسک و سرمایه توسط شما رعایت نمی‌ شود، فورا دست به کار شده و حساب معاملاتی را از شما می گیرد.

یک مثال واضح در این باره، اشاره به 30000 دلاری است سایت پروپ تریدینگ به شما اختصاص می دهد. شما ملزم هستید که در یکماه 3000 دلار سود کسب کنید و در عین حال مجاز هم نیستید که در روز بیشتر از 1000 دلار و در مجموع بیشتر از 2000 دلار در یکماه متضرر شوید.

این قانون و مقررات مهمی است که برای این شرکت تعریف شده است. چنانچه به هر دلیلی،  ضرر شما در پایان ماه بیشتر از این مبلغ شود، بدون فوت وقت با لغو حسابتان مواجه می شوید. البته در نظر داشته باشید که این یک مثال ساده برای تفهیم موضوع بود ولیکن هر شرکت ضوابط خاصی را برای خود در نظر گرفته است.

ثبت نام پراپ تریدینگ چگونه است ؟

اگر تصمیم به شرکت در سایت ‌های پراپ تریدینگ داردیف اولین گام در این مسیر،  ثبت نام در سایت‌ های تعریف شده خواهد بود. یک نکته مشترک و حائز اهمیت در مورد تمامی این سایت‌ ها، دریافت وجه مالی برای ورود است.

در هر سایت پراپ تریدینگ، مبلغ متفاوتی را برای ورود اعضا در نظر می گیرند و شما ملزم به پرداخت آن هستید. مبالغ در نظر گرفته شده بر اساس سیاست ‌ها و روش ‌های کاری هر سایت تعریف می شود. در مجموع،  ثبت نام در سایت‌های پراپ تریدینگ، مستلزم طی کردن مراحل زیر است:

پرداخت ورودی و شرکت در آزمون اولیه

پرداخت مبلغ ورودی اولین و البته مقدماتی ترین مرحله است که در این مسیر باید آن را بپیمایید. مبلغ  پرداختی معمولا در رنج ۱۰۰ تا ۱۰۰۰ دلار متغییر است. دومین گام، شرکت در یک آزمون اولیه به نام معامله‌گر حرفه‌ای  است. توانایی‌های معاملاتی شما در این آزمون محک زده می شود.

تایید نهایی

با بررسی نتایج و عملکرد معاملاتی شما در آزمون معمله گر حرفه ای که معمولا بین ۳۰ تا ۶۰ روز  طول می کشد و به شرط دریافت نمره حد نصاب، تصمیم گیری درباره استخدام شما اتخاذ می شود.

استخدام

در صورتی که شانس با شما یار باشد و نتایج بررسی به نفع شما تمام شود، به عنوان یک معامله‌گر حرفه ‌ای استخدام و مشغول به کار می شوید. خبر خوب این است که در این مرحله، مبلغ ورودی که در ابتدای ثبتام نام  پرداخت کرده ‌بودید، مجدد به جیب شما بر می گردد.

حال نوبت به ایجاد یک حساب معاملاتی با سرمایه بالا برای شما فرا می رسد. اکنون دیگر می توانید مهارت خود را به عرصه ظهور برسانید و معاملات خود را آغاز کنید. مهارت بیشتر به معنی کسب سود بیشتر خواهد بود.

سود پراب تریدینگ

در پراپ تریدینگ، مفهوم معامله‌گری تکراری وجود ندارد و در عوض روی استراتژی برد برد تمرکز می شود. به عبارت ساده تر اینکه، هر دو طرف به یک میزان امکان کسب سود قابل قبول را دارند. معامله‌گران این عرصه به عنوان شرکای شرکت‌های پراپ تریدینگ در حال فعالیت هستند.  شایان ذکر است که دو روش اصلی پاداش برای معامله‌گران حرفه ای در نظر گرفته شده است.

 • پرداخت حقوق ثابت
 • پرداخت درصدی از سود

نحوه سرمایه‌گذاری و استراتژی معامله‌گر، معیار انتخاب بین دو روش پرداخت فوق است.

استراتژی شرکت‌ های کوچک به این شکل است که با استفاده از حقوق ثابت، معامله‌گران را به عنوان کارکنان جذب می کنند. این در حالی است که  شرکت ‌های غول پیکر و بسیاری از سایت ‌های پراپ تریدینگ، در راستای کسب سود بیشتر از پرداخت درصدی بهره می برند.

در مفهوم پراپ تریدینگ، مقدار پاداش مشخصی برای معامله‌گران تعریف نشده است. در واقع، مقدار پاداش در هر شرکت و سایت متفاوت و معمولا از ۲۰ درصد تا ۹۰ درصد، متغیر است. به این ترتیب، معامله‌گران بهترین ترکیب از مقدار سود و ریسک را گزینش می کنند.

اگر علاقه‌مند به بازارهای مالی هستید و می خواهید با دانش، تجربه و تصمیم‌گیری ‌های هوشمندانه خود، کسب سود کنید، پراپ تریدینگ یک فرصت طلایی است. برای موفقیت در این عرصه، باید بازیگر موفقی در دنیای مالی، باشید.

ویژگی بهترین شرکت های پراپ تریدینگ چیست؟

چگونه یک شرکت پراپ تریدینگ را برای شروع مسیر تجارت مالی خود انتخاب کنبم؟ به جرات می توان گفت که این موضوع تقریبا شبیه به انتخاب یک بروکر در بازار فارکس است. شرکت انتخابی شما به طور مستقیم با میزان سودآوری شما در ارتباط خواهد بود. ویژگی ‌هایی بهترین شرکت ‌های پراپ تریدینگ چیست؟ در ادامه به این سوال مهم پاسخ می دهیم.

تقسیم سود بالا

اینکه شرکت پراپ تریدینگ، چند درصد سود به شما تخصیص می دهد، مهمترین معیار ارزیابی شرکت است. بهترین شرکت‌ها، انهایی هستند که سود های بالایی را به معامله ‌گران خود ارائه می کنند و به نوعی  ترغیب ‌کننده تریدرها هستند.

ارائه اهرم معاملاتی بالا

اگر شرکت به شما اهرم معاملاتی ارائه می دهد، به این معنی که با سرمایه کمتر، معاملات بیشتری انجام دهید، مطمئن خواهید بود که یک شرکت عالی را برای تجارت مالی خود انتخاب کرده اید.

داشتن حداکثر سرمایه بالا

در صورتی که شرکت ‌های پراپ تریدینگ این امکان را در اختیار شما قرار می دهند تا با حداکثر سرمایه بالا، مقدار معاملات بیشتری انجام بدهید، این یعنی انتخاب خوبی داشته اید.

داشتن دوره آزمایشی

شرکت در یک دوره آزمایشی که توسط شرکت برگزار می شود، استراتژی ‌ها و مهارت ‌های شما را تقویت کرده و معامله گران حرفه ای را در یک محیط شبیه‌سازی شده مورد تست قرار می دهد.

پشتیبانی قوی

در مواقع بروز مشکلات یا سوالات فنی، حضور یک تیم پشتیبانی که به شما کمک کند، یک معیار تشخیص برای ارزیابی شرکت ها در نظر گرفته می شود.

بازپرداخت هزینه ورودی:

یک شرکت تریدینگ زمانی محبوب خواهد بود که هزینه ورودی به شرکت را کاملا منصفانه در نظر بگیرد و در بازگشت سرمایه به تریدرها متهد باشد، حتی در صورت عدم موفقیت آنها.

پشتیبانی از متاتریدر ۴ و ۵

همانطور که می دانید متاتریدر ۴ و ۵، از پلتفرم ‌های معاملاتی محبوب در دنیای مالی به شمار می روند. بهره گیری از این پلتفرم‌ ها تجربه معاملاتی را برای شما راحت و اسان تر می کند.

دوره آزمون یک مرحله‌ای

ارائه دوره‌ های آموزشی یک مرحله‌ای فرصتی است تا به سرعت با مباحث مهم معاملاتی آشنا شوید.

نداشتن محدودیت زمانی برای معاملات

در نتیجه این ویژگی، امکان فرصت ‌های معاملاتی بدون محدودیت زمانی وجود دارد.

دارای حداکثر ضرر بالا

اگر شرکت انتخابی شما، امکان تنظیم حداکثر میزان ضرر در معاملات را در اختیارتان قرار می دهد، به این معناست که گزینش بسیار خوبی داشته اید.

مهم: بعید است که یک شرکت همه این ویژگی‌ها را یکجا داشته باشد. با این حال، وجود هر کدام از این ویژگی‌ها می‌توانند معیاری برای سنجش خوب بودن شرکت پراپ تریدینگ در نظر گرفته شوند.

برخی از بهترین شرکت‌های پراپ تریدینگ در بازار فارکس

در دنیای پراپ تریدینگ، تعداد زیادی شرکت و وب‌سایت ارائه‌دهنده خدمات پراپ تریدینگ وجود دارد. هر کدام از این شرکت‌ها و وب‌سایت‌ها دارای ویژگی‌ها و مزایای خاص خود هستند که به شما انتخاب مناسب برای تجارت مالی خود را می‌دهند. برترین شرکت ‌های پراپ تریدینگ در بازار فارکس کدام هستند؟ در ادامه به ویژگی‌ های برجسته این شرکت ها اشاره خواهیم کرد.

شرکت تجاری پراپ تریدینگ تاپ استپ TOPSTEP PROP

ارائه برنامه‌ های آموزشی هفتگی به همراه حداقل سرمایه ارائه ‌شده ۵۰۰۰۰ دلار تا ۱۵۰۰۰۰۰ دلار از مهمترین مزایای این شرکت محسوب می شود.

اما این تمام ماجرا نیست چون شما می توانید از امکانات دیگری مانند خدمات مربی شخصی نیز بهره مند شوید. این یک مزیت برتر است که به شما اجازه می دهد با تقویت  مهارت‌های خود به سودآوری بیشتر دست پیدا کنید.

شرکت تجاری پراپ تریدینگ فیدل کرست FIDELCREST PROP

عدم محدودیت در انتخاب سرمایه اولیه، مهمترین ویژگی بارز این مجموعه است. همچنین، ارائه میزان سرمایه  تا یک میلیون دلار، و پرداخت سود تا ۸۰ درصد پس از تایید معاملات، از دیگر شاخص های برتر این شرکت به شمار می رود و فرصت  بهره‌وری بیشتر را در اختیار تریدران قرار می دهد.

سایت پراپ تریدینگ اف تی ام او FTMO PROP

FTMO با ارائه پرداخت سود تا ۹۰ درصد از معاملات، انتاخب محبوب تریدر هاست. همچنین امکانات دیگری نظیر حساب آزمایشی رایگان، را نیز در اختیار تریدران قرار می دهد. البته دقت داشته باشید که ورود به این سایت با چالش‌های خاصی روبرو است.

شرکت استخدام تریدر فارکس لوکس تریدینگ Lux Trading Firm

تقسیم سود تا سقف ۷۵ درصد برای معامله‌گران و همچنین ارائه خدمات ارتقاء حساب، به تریدران از مشخصات و ویژگی های برجسته Lux Trading Firm به شمار می رود. در نتیجه تریدر ها می توانند با سرمایه بالاتری به معاملات بیشتر  پرداخته و سوداوری بالاتری داشته باشند.

سایت پراپ تریدینگ مای فارکس فاندس My Forex Funds

ارزیابی دو مرحله ‌ای و تقسیم سود تا ۸۵ درصد از معاملات،  مهمترین وجه تمایز این شرکت های تریدینگ است.

سایت پراپ تریدینگ فاند Proptradefund

اگر از آن دسته تریدرهایی هستید که می‌خواهید با سرعت به سود برسید و حساب خودتان را افزایش بدهید،  سایت فاند با مبلغ حداقلی ۷۵۰۰۰ دلار تا یک میلیون دلار بهترین انتخاب برای شما خواهد بود. این در حالی است که ارائه پشتیبانی آنلاین و امکاناتی همچون برداشت سود روزانه در کمتر از ۳ ساعت نیز از ویژگی های برتر این مجموعه به شمار می رود.

نکته بسیار مهم : این احتمال وجود دارد که شرکت ‌ها و وب ‌سایت‌ های پراپ تریدینگ با تغییرات زمانی، محدودیت دسترسی برای ایرانیان قرار بدهند. بنابراین، پیشنهاد می کنیم همواره از جدیدترین وضعیت این شرکت‌ها مطلع شوید و سپس در مورد ورود به عرصه دنیای مالی تصمیم گیری کنید.

معایب پراپ تریدینگ

درست است که بسیاری از افراد به دنبال شروع پراپ تریدینگ هستند ولی با این حال نباید از ایراداتی که در آن وجود دارد هم چشم پوشی کرد معایب پراپ تریدینگ (Proprietary Trading برای معامله گران متفاوت خواهد بود که برخی از آنها را در ادامه بررسی خواهیم کرد.

عدم دسترسی به اطلاعات

شرکتهای پراپ تریدینگ ممکن است اطلاعات خود را محفوظ نگه دارند و به معامله گران خود دسترسی ندهند این باعث میشود که معامله گران در مقابل یک ابر قدرت قرار بگیرند که قادر به دسترسی به آخرین اطلاعات بازار است.

فشار و مسئولیت

معامله گران پراپ تریدینگ به صورت مستقل معامله نمیکنند و تحت فشار شرکت قرار دارند تا سود بیشتری برای شرکت شکل دهند این شرایط میتواند باعث ایجاد فشار روحی و مسئولیت پذیری بیشتر در معامله گران شود.

ریسک بالا

معامله گران در پراپ تریدینگ باید با ریسکهای بالایی که با این نوع معاملات همراه ،است مواجه شوند. به عنوان مثال، پراپ تریدینگ ممکن است در کوتاه مدت سودآوری داشته باشد اما در بلندمدت مشکلاتی برای معامله گران ایجاد کند.

محدودیت در انجام معامله

معامله گران در پراپ تریدینگ معمولاً تحت قوانین و مقررات شرکت قرار دارند و ممکن است در انجام معامله محدودیتهایی داشته باشند.

عدم ثبات شغلی

شغل معامله گر پراپ تریدینگ ممکن است غیر ثابت باشد و معامله گران در برخی شرکتهای پراپ تریدینگ ممکن است برای چندین سال کار کنند و سپس بلافاصله از شغل خود خارج شوند.

بهترین سایت‌های داخلی و ایرانی برای پراپ تریدینگ فارکس

در دنیای معاملات مالی جهانی، تحریم‌ها باعث شده‌اند که اکثر ایرانیان با مشکلات مستقیمی در دسترسی به بازارهای جهانی جهت معامله‌گری روبه‌رو شوند. اما در حال حاضر، شرکت‌های داخلی با ارتباطات خود به شرکت‌های خارجی، گذارنده امکان معامله‌گری برای ایرانیان به صورت مستقیم را فراهم کرده‌اند. این ارتباطات، به شما اجازه می‌دهند که بهره‌مندی از مزایای پراپ تریدینگ داشته باشید و به سادگی درآمد دلاری را کسب نمایید.

استفاده از سایت‌های داخلی برای پراپ تریدینگ فارکس با مزایای زیادی همراه است. به‌عنوان مثال، نیازی به تهیه و استفاده از VPN یا VPS برای تغییر آی‌پی ندارید. شما نیازی به درگیری با مسائل تبدیل ارزی مانند تبدیل ریال به دلار و بالعکس ندارید؛ زیرا خود شرکت یا سایتی که با آن همکاری می‌کنید، این کار را به نمایندگی از شما انجام می‌دهد.

این مزایا باعث شده است که بسیاری از کاربران علاقمند به پراپ تریدینگ فارکس داخلی شوند. شرکت‌هایی مانند “سرمایه‌گذار برتر”، “پراپ ترید فاند” و “پراپی”، جزو بهترین سایت‌های پراپ تریدینگ در فارکس به شمار می‌روند. این شرکت‌ها با ارائه خدمات با کیفیت، تجربه‌ای مناسب را برای همه افراد از تازه‌کاران تا تجربه‌کاران فراهم می‌کنند. این سایت‌ها با ارتقاء سطح آگاهی کاربران و ارائه آموزش‌های کاربردی، به شما کمک می‌کنند تا با اطمینان به فعالیت در بازار پراپ تریدینگ بپردازید.

پراپ تریدینگ رایگان

از آنجا که اصلی ترین محل درآمد شرکت های پراپ تردینگ، هزینه آزمونی میباشد که از معامله گران متقاضی دریافت میکنند، بنابرین دریافت رایگان حساب پراپ بیشتر میتواند یک شعار تبلیغاتی برای آن شرکت باشد تا چیزی که در عمل اجرا شود.

پراپ تریدینگ ایرانی

باتوجه به محبوب شدن بیش از پیش حساب های فاند و دریافت سرمایه از شرکت های پراپ در جامعه معامله گرهای ایرانی، شرکت های پراپ تریدینگ ایرانی نیز در این زمینه وارد شده اند.
مهم ترین موضوعی که باید شما قبل از پرداخت هزینه چلنچ یک حساب پراپ به آن بپردازید:
– کیفیت بروکر و حساب های معاملاتی شرکت ها پراپ

 • خوشنام بودن در پرداخت سود
 • اضافه نکردن قوانین جدید در حین پاس کردن چلنج یا حساب ریل
 • عدم وجود شکایات و نظرات منفی از رویه اجرایی آن شرکت

کلاهبرداری پراپ تریدینگ

مانند هر موضوع دیگری که ترند میشود و عده ای سودجو با هدف سو استفاده از این موضوع ترند، وارد این حوزه میشوند، جذابیت این موضوع برای عده ای باعث پیدایش کلاهبرداری در پراپ تریدینگ و سو استفاده از معامله گران شده است.
همانند بروکرها که بروکر معتبر و بروکر کلاهبردار وجود دارند؛ در شرکت های پراپ نیز ، شرکت های معتبر و شرکت های کلاهبردار در پراپ تریدینگ در بازار فارکس وجود دارند.

روش های کلاهبرداری پراپ تریدینگ

از آنجا که محل درآمد اصلی این شرکت ها، دریافت هزینه آزمون میباشد، ممکن است با روش های زیر با هدف سودجویی از شما سو استفاده شود:

روش های کلاهبرداری پراپ تریدینگ

-باز کردن معاملات با حجم بالا روی حساب معاملات شما با هدف رد شدن شما در آزمون

-حساب های معاملاتی با کیفیت پایین و تاخییر در اجرای معاملات و حد ضرر

– عدم پرداخت سود شما در موعد تسویه به بهانه نقص کردن قوانین.

یکی از روش های سو استفاده جدید از این موضوع محبوب در میان جامعه تریدرهای ایرانی، دریافت مبلغی  از شما برای پاس کردن چلنچ حساب فاند به نام شما میباشد که باید در این موارد بسیار احتیاط کنید.

پراپ تریدینگ کریپتو ارز دیجیتال

همانند پراپ تریدینگ های بازار فارکس ، شرکت پراپ زیادی نیز در بازار های فیوچر و بازار کریپتو فعال هستند.
مهم ترین نکته ای که در بررسی اولیه باید آنرا در نظر بگیرید این است که آیا این شرکت باتوجه به قوانین تحریمی که مشمول ایران میشود، آیا اجازه قانونی همکاری با معامله گران با هویت ایرانی را دارد یا نه.

پراپ تریدینگ معتبر

مهم ترین مواردی که در بررسی یک پراپ تریدینگ معتبر باید در نظر داشته باشید:

 • امکان همکاری با معامله گران با هویت ایرانی
 • خوشنامی در جامعه تریدرها و پرداخت ها
 • کیفیت حساب های بروکر همکار
 • عدم وجود قوانین خارج از رویه معمول
 • روش های دریافت سود باتوجه به محدودیت های ایران
 • تنوع حساب های معاملاتی
 • تیم پشتیبانی
 • سابقه فعالیت

 

سخن آخر

تریدینگ و معامله‌گری می‌تواند یک شغل پردرآمد و در عین حال خطرناک باشد. جمله‌ای معروف می‌گوید: معامله‌گری، سخت‌ترین راه برای رسیدن به پولِ آسان است.

به همین دلیل، بهتر است برای کسب موفقیت‌ها و درآمد بیشتر در معامله‌گری، هیچوقت با سود کردن مغرور نشوید و همواره در مسیر یادگیری بیشتر، قدم بردارید؛ زیرا تنها در این صورت است که می‌توانید در این کار به دستاوردهای ویژه‌ای برسید.

مهم ترین مساله ای که برای پاس کردن حساب های پراپ تریدینگ و دریافت سود مستمر از این حساب ها به آن نیاز دارید، ترید اصولی با مدیرت سرمایه اصولی است.
بنابرین مهم ترین پیشنیاز شما برای دریافت حساب های فاند، تسلط به یک تکنیک معاملاتی حرفه ای برای سودآوری مستمر در بازار فارکس هست.

در دوره پیشرفته ولوم تریدینگ / اردرفلو میرجلیلی فیوچرمارکت ، با تمرکز بر ترید با دیتای لول2، این امکان برای شما فراهم شده است که با یک تکنیک معاملاتی حرفه ای و سیستم مدیریت سرمایه اصولی، با موفقیت در آزمون های حساب های فاند  و پراپ تریدینگ ها حضور داشته باشید و از این فرصت کسب سود کنید.

6 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • وقت بخیر
  ممنون از این مقاله مفید و ارزنده
  پایدار باشید یاحق

  پاسخ
 • نظر شما راجب پراپ ترید فاند چیه؟ ایا کسی رو میشناسین برداشت داشته ازشون؟ من خیلی کامنت منفی راجبش خوندم تو سایتهای مختلف ممنون میشم یه سری اطلاعات بیشتر بدین راجبش

  پاسخ
 • مهسا رفیعی
  دسامبر 16, 2023 2:09 ب.ظ

  سلام ممنون از مقاله خوبتون، ببخشید من یه مطلبی توی مجله افق اقتصادی خونده بودم، نوشته بود پراپ تردینگ توی کوتاه مدت سود خوبی داره ولی توی بلند مدت ریسکش خیلی بالاست، خواستم بدونم درسته؟

  پاسخ
  • سید احسان میرجلیلی
   دسامبر 27, 2023 2:52 ب.ظ

   سلام
   خوشحالیم که مقاله براتون مفید بوده.
   فکر کنم مقاله ای که مطالعه کردین ارتباطی با پراپ ها نداشته باشه.
   چون تنها رییسک شما در کار با پراپ ها اینه که شرکت مقابل معتبر نباشه

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید